Netwerkbeheerder Delta Fiber Nederland heeft bekend gemaakt dat het toch geen glasvezel aan gaat leggen in het buitengebied van een deel van Westland en het buitengebied van Midden-Delfland. Een grote teleurstelling voor de regio.
Als reden wordt opgegeven dat het landschap, met de vele slootjes, behoorlijke hoeveelheden asfalt en de mooie maar smalle bermen met bomen en wortels, het aanlegproces dusdanig moeilijk en vooral kostbaar maakt dat een aanleg van het netwerk nu niet rendabel gedaan kan worden.
waar normaalgesproken een aanleg van een glasvezelnetwerk niet doorgaat door een te weinig aan aanmeldingen wordt er duidelijk aangegeven dat dat hier niet aan de orde is.
Delta geeft wel aan dat ze het aanwezige kabelnetwerk gaan upgraden waardoor alsnog hogere snelheden behaald kunnen worden. Voor degenen die nog geen kabelaansluiting hebben van Delta lijkt het er voorlopig op dat ze de ontwikkelingen, met name op gebeid van 5G, moeten afwachten voordat ze snel internet kunnen hebben.
Of dit verhaal nog een staartje krijgt is nog niet helemaal duidelijk. wordt vervolgd?...
Doe regelmatig een postcodecheck bij ons en kijk wat er toch mogelijk is.