De Europese Investeringsbank en 5 commerciële banken (ABN AMRO, BNP Paribas, Friesland Bank, ING en RBS) steunen Reggefibers zeer snelle glasvezelnetwerk in Nederland met een lening van 285 miljoen euro. De uitrol van een zeer snel glasvezelnetwerk, met up- en downloadsnelheden van meer dan 100 Mbps, in Nederland krijgt hierdoor een flinke stimulans.
Financieel Directeur van Reggefiber Jan van Rooijen geeft aan dat deze 10-jarige lening cruciaal is om de ambities van Reggefiber te verwezenlijken.
Hierdoor moet het voor telecombedrijven en service providers mogelijk zijn om, via het open netwerk vanReggefiber, in 2012 rond de 1,2 miljoen huishoudens te voorzien van hun diensten. De verwachting is dat het open model zal leiden tot een grotere concurrentie op de Nederlandse breedbandmarkt.
Deze investering, in de volgende generatie breedband, is in lijn met Europa’s 2020 strategie, zoals beschreven in de Digitale Agenda, en moet helpen om Europa’s concurrentiepositie te behouden en technologische innovatie te versterken. Met het oog op de Europese concurrentiepositie en de lange termijn economische groei verstrekte De Europese Investeringsbank in 2009 voor meer dan 18 miljard euro aan leningen tbv investeringen in de Europese kenniseconomie.